Korporátní dluhopisy s Ondrou Zárubou 21.2.2018

3 719

4 500 Kč s DPH

Informacemi nabitý kurz pro finanční profesionály, kteří chtějí kvalitní analytické informace o dluhopisových emitentech. více>>


Datum vyhotovení: 2. 1. 2018

|

Formát souboru: PDF

|

Jazyk souboru: CZ

Celodenní kurz společnosti Comsense analytics určený pro finanční profesionály, který je zaměřený na korporátní dluhopisy. Kurz vede jeden z předních českých odborníků na kreditní kvalitu dluhopisů Ondřej Záruba.

Ondřej Záruba a jeho tým velice pečlivě čte dluhopisové prospekty, finanční výkazy, emisní podmínky i veškeré mediální zmínky. Tým patří mezi přední české specialisty na kreditní kvalitu dluhopisových emitentů. Na rozdíl od velkých finančních domů se dokáže velmi dobře orientovat i v zóně menších emisí high yield dluhopisů, se kterými se investoři mohou setkat prostřednictví retailového prodeje.

Ondřej Záruba vás během celého dne naučí o dluhopisech přemýšlet. A to tak, abyste si dokázali udělat vlastní názor na nabídku dluhopisů. Dostane se Vám teoretické průpravy i následné ukázky praktického uvažování nad dluhopisy. Rovněž Vás školitel nechá nahlédnout do informační databáze o vybraných dluhopisových emitentech.

Osnova kurzu:

1) Teoretický úvod do problematiky dluhopisů
2) Posuzování rizik u dluhopisů
3) Nabídka korporátních dluhopisů v ČR
4) Korporátní a municipální dluhopisy versus státní
5) Podílové fondy investující do korporátních dluhopisů v ČR
6) Pravidla emise korporátních dluhopisů v ČR
7) Způsoby distribuce korporátních dluhopisů
8) Burzovně obchodované dluhopisy v CZK
9) Dluhopisový marketing
10) Profily více než 50 dluhopisových emitentů v ČR
11) Nabídka korporátních dluhopisů v EUR a USD
12) Municipální dluhopisy
13) Garážové emise dluhopisů
14) Jak poznat kvalitní / pochybnou dluhopisovou emisi
15) Závěrečný test - dobrovolný

V rámci školení bude možné klást školiteli dotazy o konkrétních emitentech korporátních dluhopisů, dluhopisových emisích a korporátních dluhopisech.

Rozsah školení: 7 hodin, od 9:00 - 17:00
Datum: 21.2.2018
Školitel: Ondřej Záruba
Místo konání: Hotel U Tří Korunek, Praha 3

Úspěšní absolventi kurzu jsou schopní vlastní analytické úvahy na téma kreditní kvality dluhopisového emitenta. To jim dává konkurenční informační výhodu v rámci jejich podnikání v rámci nabídky investičních produktů.

Absolventi se mnohem lépe orientují v nabídce dluhopisů a dokáží kvalitně posoudit, zda nabízená obchodní spolupráce nepřináší kromě zajímavé obchodní odměny i významné reputační riziko pro podnikání. Díky tomu daleko méně hazardují se svou dobrou reputací a kvalitněji řídí produktová rizika.

Martin Dočekal - I přes to, že se investicemi zabývám každý den, jsem se v nabídce českých emitentů dluhopisů začal ztrácet. Po dlouhé době jsem se zúčastnil školení, které opravdu baví. Celý den nabitý informacemi od úplných základů, až po podrobnou analýzu burzovně obchodovatelných i neveřejných dluhopisových emisí. Zkrátka workshop, ze kterého si něco odnese každý. A detailní profily emitentů, které dnes na trhu svým klientům nabízí kde kdo, zamotají nejednomu poradci hlavu.

Martin Viktora - Doporučuji všem finančním poradcům! Ondřej odhaluje finty emitentů dluhopisů při prezentaci své emise. S korporátními dluhopisy se na trhu roztrhl pytel a je jen otázkou času, kdy nastane nějaký průšvih. S tímto kurzem se velká šance se problémům vyhnout. Pro mne bylo překvapivé, jak zábavnou formou se dá pojmout na první pohled nezáživná disciplína finanční analýzy. Hodně jsem se dozvěděl a také opravdu dobře pobavil. Kurz nemá rozhodně akademickou povahu. Jde o čirou praxi. Ondřej dává příklady konkrétních emisí a účastníci se mohou doptat i na další. Odpovědi jsou zcela konkrétní a podložené čísly.