Logo_pink_600pxLogo_pink_600pxLogo_pink_600pxLogo_pink_600px
  • PŘEDPLATNÉ
  • KONTAKT
  • PŘIHLÁŠENÍ

Aleš Mokrý končí v GEEN Holding


Úvodní slovo





tak jsme se podívali na Písaříkovo dojemnou tiskovou konferenci, kde plakal a přirovnával konec „Bohemky“ ke ztrátě člena rodiny. Odejít chce jako slušný chlapec bez dluhů. Za všechno mohou dodavatelé poslední instance, zelená politika a absolutně nepředvídatelný nárůst cen energií. Na to, že Bohemia Energy nefixovala dostatečně své nákupy a že měla velmi otevřenou pozici k tržnímu riziku se příliš nedostalo. Za všechno mohou zlé banky, které nepůjčily více peněz, ale dokonce chtěly i své peníze zpět v momentě, kdy firma brutálně prodělávala. Kdyby nebyl ve hře osud cca 1 milionu domácností, tak by to bylo k smíchu. Takhle není. Písařík se zachoval především jako mimořádně nezodpovědný podnikatel, když ze dne na den přestal dodávat energie tak velkému množství lidí. Dodavatelé poslední instance nakupují tyto energie za spotové ceny, které násobně vzrostly, a nepoužívají k tomu dlouhodobě nakoupené energie. Písařík působil během své konference jako diletant. Slzy jsem mu věřil. Ale jen ty slzy, že se mu zhroutila story o miliardářovi, který lítá tryskáčem Challenger a který se fotí do Forbes, že má 7 miliard. Taky mu věřím, že je mu líto, že zkazil totálně jméno sobě i své manželce. A vůbec celé své rodině. Možná, že je mu líto i některých těch klientů. Ale předcházela tomu jeho obrovská nezodpovědnost a lehkovážnost. Neschopný zcela určitě nebyl. Jeho obchodní schopnosti výrazně převyšovaly ty schopnosti manažerské, protože takto ostudně poslat k šípku milion lidí, není o tom, že se mu přestalo dařit. Pokud dokázal, dle svých slov, prodělat miliardy během pár měsíců, tak porušil základní pravidla o řízení finančních rizik. Zkušeného podnikatele nemůže ani odmítnutí financování bankami překvapit tak, že 13. se to dozví a 14. firmu zavře. Dejme si pozor na tyto chlapíky, co vědí naprosto přesně, jakým autem jezdit, co pít, jaké mít hodinky, co milují pozornost médií. Den má 24 hodin a týden 7 dní v týdnu. A pokud tito lidé během pár let jako nováčci v oboru vybudovali něco velkého, mají další koníčky (někdy doslova) a ještě k tomu rodinu, tak jim opravdu nezbývá tolik času porozumět oboru, ve kterém podnikají. Dá to rozum, ale někdy na to zapomínáme. Přijdou další takoví již brzy.



Přeji vám úspěšný týden

Ondra

Ondřej Záruba Analytik Comsense analytics

Zprávy z Česka



4fin Advisory získal licenci investičního zprostředkovatele


4fin Advisory získala licenci investičního zprostředkovatele. To je poměrně cennou informací pro největší tuzemskou pod brokerpoolem zavěšenou finančně zprostředkovatelskou skupinu. Ta z velké části stojí na odchodu 4 zemských ředitelství z Fincentra po jeho druhém prodeji. 4fin je známý tím, že se věnuje významně prodeji investičních nástrojů. Jeho názor na to, co prodávat, nemusí být vždy úplně ve shodě s brokerpoolovým gigantem Broker Trust, jehož licenci IZ aktuálně využívají poradci 4fin. Dá se očekávat, že po zisku licence, se minimálně část obchodníků bude s investiční licencí migrovat od BT do této entity. Broker Trustu to teoreticky nemusí vadit, protože o obrat ze segmentu hypoték a pojištění nepřijde. A ten je pořád významnější na úrovni Broker Trust než investice. Investice jsou dnes pro majitele brokerpoolů 10-20 % obratu, ale představují 70-100 % starostí. Takže to může dopadnout vysoce pravděpodobně tak, že všichni zůstanou spokojení. 4fin si bude dělat investice podle sebe bez kompromisů s BT a BT zároveň nepřijde o obrovské marže, které jí 4fin generuje na hypotékách a pojištění.


Dluhopisy KKIG


Dluhopisový program na 500 milionů s prospektem schváleným ČNB vydala společnost KKIG. Tato společnost svým názvem velmi nápadně připomíná společnost KKCG. Zvláště pak její doména kkinvestgroup.cz opravdu vede velmi snadno k tomu, že si méně pozorný investor tyto dvě skupiny zamění. Ovšem rozdíl je asi takový jako hladit korálovku a korálovce, takže opravdu nedoporučujeme tuto lehkovážnost. Kdo je korálovka a korálovec je v tomto případě značně diskutabilní. Pozorný pozorovatel okamžitě pozná rozdíl v korporátní identitě.

KKIG Holding, který je mateřskou společností skupiny, byl založen teprve 15.3.2021 a to rodinou Kochových. Ale pozor. Nejedná se o dva slavné bratry magnáty, kteří tahali na přelomu tisíciletí za nitky americké republikánské politiky, ale o byznys, který vlastní paní Irena Koch z pražských Vinohrad. KKIG nicméně není nová značka v oblasti podnikání v oblasti realit.

Nejvýznamnějšími projekty v holdingu KKIG jsou projekty KKIG Běchovice 1, která měla 234 milionů bilanční sumu a 225 milionů dluhy k 31.7.2021. Dále pak KKIG Běchovice 2, která měla ke stejnému datu dluhy kolem 70 milionů a 96 milionů majetek (z toho ale 60 milionů v pohledávkách). Dále KKIG EK4 vlastnila majetek k 31.7. v účetní hodnotě 119 milionů (47 v pohledávkách) a měla dluhy 112 milionů. KKIG Ruzyně měla ke stejnému datu majetek v účetní hodnotě 120 milionů a dluhy 117 milionů.

Skupina uvádí, že podle RICS valuace (mezinárodně uznávaný certifikát, který je vyžadován od znalců realitních fondů) uvádí, že hodnota nemovitého majetku celé skupiny je 723 milionů korun. Nemovitosti ve skupině se skládají zejména z projektů Emporium Ruzyně, Běchovice 1 a Elišky Krásnohorské 4. Dluhy uvádí společnost v souhrnné výši 452 milionů korun. To je ovšem pouze dlouhodobý úročený dluh. Nikoliv celkový dluh. Konsolidovanou účetní uzávěrku nicméně nemáme k dispozici.

Nejhodnotnější budovou by měla být budova Elišky Krásnohorské s hodnotou 230 milionů a 112 milionovým dluhem. Zde je vidět zásadní rozdíl proti účetní hodnotě, která je mnohem menší. Podobné je to i s dalšími projekty. Určitou logiku to dává. Otázkou je, zda by se podařilo KKIG své projekty za RICS valuaci prodat a jaké by byly náklady s tím spojené.

Manažerem dluhopisové emise je Wood & Company. Tedy přední český obchodník s cennými papíry a specialista na investiční bankovnictví. Dluhopisový program obsahuje několik podstatných covenantů.

• Max LTV 75 %, v zásadě dobře definovaný maximální dluh, ovšem je třeba se detailně seznámit s tím, co je z pohledu dluhopisového programu dluh, navíc vychází k poměru znaleckého posudku. Je to definováno v zásadě správně a seriózně, ale určitě doporučujeme seznámit se s detailem, protože zvláště definice dluhu a poměrně široké rozpětí tolerance RICS neřeší úplně vše
• Omezení nakládání s nemovitostmi
• Omezení dividend a transakcí s ovládajícími osobami
• Informační povinnosti

Covenanty jako celek jsou definovány poměrně široce a kvalitně. V tomto směru Wood&Co odvedla dobrou práci jako manažer emise a agent pro zajištění.

Emitent vydal první dluhopisovou emisi splatnou 30.11.2025. Úrokový výnos je 6,1 %. Tato dluhopisová emise určitě racionálně uvažujícího investora nemůže urazit. Covenanty má, manažer emise je celkem zkušený, emitent má nějaký majetek, dal si práci s oceněním…V zásadě ok, ale je potřeba si jasně říct, že valuace RICS mají dost omezenou vypovídající schopnost.


Schejbal opět zasahuje


Lumír Schejbal, neoficiální mistr republiky mezi dluhopisovými porodníky, který odrodil první prospekty DRFG, ČMN, Portivě a desítkám dalších včetně borců z Helske, opět nelenil a vydával dluhopisy. Tento týden si připsal na ČNB hned dva zářezy. První dluhopisový adept ze Schejbalovy továrny na dluhopisy je RAMFIN Group. RAMFIN vyrazil pro půl miliardy, ačkoliv založen byl teprve 5.2.2020. A na konci tohoto roku měl bilanční sumu jen 2 miliony korun s 2 miliony základního kapitálu. Za firmu vystupuje Miloslav Honek, který je oficiálně i vlastníkem. Webové stránky této firmy působí, jak kdyby je dával dohromady vyčerpaný marketér za hodinu před 10 lety. Obsahově je pak leták z Kauflandu proti nim román Umberta Eca. RAMFIN chrlí sice jeden mediální výstup v médiích svých investičních expertů za druhým, ale o tom, co dělá samotný RAMFIN se nedozvíme zhola nic. Zvláště pak hledáte-li informace o tom, do čeho investuje tato „nezávislá investiční skupina“.

Prospekt nám říká, že bude investovat do realit a developerských projektů. RAMFIN Holding je největší firmou z rodiny RAMFIN. Ta měla dle prospektu 80 % podíl v projektu Celostátní česká služba, což je dle webovek něco jako kouzelná kartička pro osoby nad 50 let, která jim pomůže sehnat řemeslníka ale i dodavatele energií, informace o tom, kdy jede jaký vlak a samozřejmě zprostředkuje finanční a realitní služby. Staří lidé jsou totiž takoví chudáci, že nezvládnou bez pomoci zjistit informace o počasí nebo jestli nemají prodat barák, ve kterém bydlí. Jestli z tohoto nečouhá šméčko na starší osoby, tak už asi z ničeho. Nicméně v tomto projektu, který se vizuálně zasekl v roce 2010, se asi bude muset nacházet významná ekonomická hodnota, protože jeho vlastník uvádí aktiva ve výši 97 milionů. A cizí zdroje ve výši 102 milionů, tedy záporný vlastní kapitál. Dále pak RAMFIM Platinum má majetek v hodnotě 137 milionů a dluhy ve výši 128 milionů. V RAMFINU vidíme celkem dost dluhů. Majetek vypadá dosti virtuálně. Nápadně to připomíná Helske eskapádu.

Covenanty žádné. Takže RAMFIN raději vzít obloukem.

Druhým Schejbalovým počinem je firma JP Houses. Firma založená 20. ledna 2021, za kterou stojí Július Pollák z Karlína. Tyto dluhopisy nabízejí 7,5 % výnos u dluhopisů splatných 8.11.2025. Emitent láká investory na realizaci projektu 8 bytových domů o 150 bytech v Kolíně. Dluhopisy neobsahují žádné covenanty, jako je limit zadlužení, účelové využití nebo informační povinnosti. Emitent je čerstvě založenou firmou se základním kapitálem 1 milionu korun s pohledávkou za upsaný základní kapitál ve stejné výši. Více informací o jeho finančních výkazech nemáme. Třeba některé investory přesvědčí, že tato firma zvládne vydevelopovat za řádově miliardu korun. Objem vydaných dluhopisů je 390 milionů.


Ještě komentář k růstu úrokových sazeb z minulého týdne


Už jsme se k tomuto tématu na Finsider.cz vyjadřovali bezprostředně po zasedání Bankovní rady ČNB ve čtvrtek minulý týden. Ale v kostce by vám nemělo uniknout:

• Zvýšení 2T Repo sazby z 1,5 % na 2,75 % je překvapivé, přibližně o 0,75 %, než se obecně čekalo mezi analytiky
• Hypotéky očekávejme někde v úrovni 4,25 % až 4,75 %
• Pravděpodobně se nejedná o poslední zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB, 3 % jsou velice reálná jako další cíl při dalším zasedání ČNB
• Rostou výnosy státních dluhopisů > klesá tržní hodnota dluhopisů i ostatních aktiv, které mají jako benchmark korunové státní bondy ČR

Tomuto tématu jsme věnovali 3 články na Finsider.cz

Bravo ČNB za odvahu, chutnat nám to nebude
Srovnání základních úrokových sazeb ve světě s ČR
Jaké čekat sazby hypoték?


Co čekat od nové vlády


Když pomineme personální obsazení nové vlády, která se rýsuje pod taktovkou Petra Fialy, stojí za to se podívat na její programové priority, které se nyní rýsují následovně:

• Zavedení zdravotnického nadstandardu
• Finanční motivace ke zdravotní prevenci
• Digitalizace a snaha o snížení pracovních míst mezi úředníky státní správy
• Revize platových tabulek ve státní sféře směrem k možnosti najmout dražší personál
• Výstavba vysokorychlostních železnic
• Dokončení rekonstrukce D1, Pražského okruhu a D35
• Zvýšení povolené rychlosti až na 150 km/h na dálnicích
• 1 % státních výdajů do kultury
• Omezení zvyšování daní, zavedení daňového stropu
• 2 % HDP na obranu
• Snížení odvodů zaměstnavatele z 34 % na 32 %
• Úprava spotřebních daní
• Snížení DPH ve stavebnictví
• Podpora hypoték, pomoc při získávání ekvity
• Změna stavebního zákona
• Energetika orientovaná na jádro
• Podpora uhlíkového cla
• Green deal ano, ale poté, co budou vytvořeny dopadové studie
• Ne kvótám na uprchlíky
• Boj proti sexuálnímu a domácímu násilí
• Lustrační osvědčení pro všechny členy vlády
• Revize vztahů s Ruskem a Čínou

Neoficiálně ještě není zmíněna zásadní deagrofertizace české politiky, která fakticky bude probíhat na řadě ministerstev. Ministrů by mělo být celkem 18. Pět by jich měla mít ODS, která navíc bude mít i premiéra Fialu. Čtyři ministry bude mít STAN. Tři KDU-ČSL a Piráti a dvě pak TOP09. Klíčové rezorty ve vládě budou obsazeny následovně:

Premiér – Petr Fiala, jediný s reálnou zkušeností z vlády v ODS, připravuje se na tento post roky

Finance – Zbyněk Stanjura, k velké nelibosti klausovského křídla v ODS, které si přálo Jana Skopečka, ale dalo se to očekávat.

Obrana – Jana Černochová. Usiluje o tento post dlouhodobě. Důležitý post z pohledu státních zakázek. Může to mít dosti zásadní dopad na zahraniční politiku ale i fungování českých firem, vč. dluhopisového emitenta Czechoslovak group. Pro něj to určitě bude výzva, protože uměl dobře s ANO.

Spravedlnost – Pavel Blažek, přezdívaný Don Pablo. Asi nejkontroverznější postava vlády.

Zemědělství – Marian Jurečka, podle očekávání. Už na tomto postu byl v Sobotkově vládě.

Zdravotnictví – Vlastimil Válek, význam roste na důležitosti se zoufalou finanční situací zdravotních pojišťoven a další covidové vlně.

Vnitro – Vít Rakušan, dá se očekávat, že bude rozvíjet především nesilovou část ministerstva související se státní správou.

Průmysl a obchod – Věslav Michalik, starosta Dolních Břežan, kontroverzní postava, která se motá kolem laserového centra v hodnotě mnoha miliard korun Fyzikálního ústavu Akademie věd.

Doprava – Martin Kupka. Také trochu kontroverzní figura staré ODS.

Školství – Petr Gazdík. Hodně se na tento post připravoval.

Místní rozvoj – Ivan Bartoš, trochu hořký. Dostal na starost digitalizaci. Může ale dost potrápit Andreje Babiše s dotační politikou.

MPSV – Šárka Jelínková, trochu překvapivá volba. Čekala se spíše Olga Richterová, ještě předtím i Markéta Pekarová Adamová.

Životní prostředí – Stanislav Bláha. Trochu překvapivé. Čekal se spíše lidovec.

Zahraničí – Jan Lipavský, hodně o tento post usiloval.

Kultura – kandidát TOP09, nevýznamné ministerstvo

Nepříliš významné ministerské posty bez vlastního ministerstva obsadí Pavel Bělobrádek vědu a výzkum, kandidát STAN Sršeň ministerstvo pro Evropské záležitosti a pravděpodobně Jakub Michálek bude ministrem pro legislativu.

Šéfka TOP09 Markéta Pekarová Adamová by měla vést Sněmovnu. Což by v případě aktivace článku 66 Ústavy znamenalo, že na ní přejde část prezidentských pravomocí.

Nová vláda v sobě kombinuje prvky pravicové politiky. Zejména pak v oblasti snahy o snižování daňové kvóty. Rovněž z nové vlády cítíme určitou snahu zvednout objem investic a snahu a rozpočtovou ukázněnost. Dalším takovým signálem je avizované zavedení nadstandardu ve zdravotnictví. Dopředu deklarovaly koaliční strany, že budou aktivně hledat úspory v provozních nákladech státu. Na druhou stranu zde máme i určité levicové tendence, zejména pak snahu o finanční podporu hypoték. Vláda rovněž působí spíše konzervativně. Zejména s ohledem na práva sexuálních menšin. Ostatní programové priority určitě nelze hodnotit zásadně konzervativně či liberálně. Spíše očekávejme vládu jako celek mírně pravicovou a mírně konzervativní.


Zprávy ze světa

Biden protlačil infrastrukturní balíček


Minulý týden jsme informovali o kostrbatém vývoji schvalování amerických vládních balíčků. V demokratickém táboře panoval rozkol, který se ale prezidentu Bidenovi podařilo usmířit aspoň natolik, aby se mu v Kongresu podařilo odsouhlasit první ze dvou velkých plánovaných investic. Infrastrukturní balíček ve výši 1 bilionu dolarů, který vytvoří především dělnické a řemeslné pracovní pozice má následující hlavní kategorie investic:

• Oprava silnic a mostů – 110 miliard
• Modernizace železnice – 66 miliard
• Internetová infrastruktura – 65 miliard
• Vodní infrastruktura (například odstranění olovného potrubí) – 55 miliard
• Veřejná doprava – 39 miliard
• Elektrická síť – 73 miliard
• Protipovodňové a protipožární projekty, oprava ekosystémů a kyberbezpečnost – 47 miliard
• Infrastruktura pro elektrické vozy (např. síť rychlonabíjecích stanic) – 7,5 miliard
• Čištění znečištěných míst – 21 miliard
• Elektrické školní autobusy, nízkoemisní autobusy a trajekty – 7,5 miliard
• Urbanistické projekty (napojení odříznutých čtvrtí) – 1 miliarda
• Oprava letišť – 25 miliard
• Přístavy a vodní cesty – 17 miliard

Balíček v Kongresu narazil na progresivistickou frakci, která chtěla hlasovat o tomto a druhém balíčku, který je zaměřen na sociální systém a obnovitelné zdroje, dohromady. Biden si ale některé z nich usmířil a slíbil, že Senát bude o druhém balíčku hlasovat do 15 listopadu. I tak ale 6 demokratů hlasovalo proti, nicméně na Bidenovu stranu se přidalo 15 republikánů a spolu s 215 demokraty zákon schválili.

Americké stavebnictví a další odvětví tak dostanou obrovskou injekci a sobotní hlasování tak přirozeně mělo vliv na akciový trh, kde DOW index vyrostl o 0,15 % a dosáhl historického maxima, NASDAQ pak vyrostl o 0,11 %. Těšit se mohou firmy jako je například Caterpillar, výrobce stavebních strojů a pomůcek, jemuž se cena akcie v reakci na zprávu vyšplhala o 10 dolarů z 205 na 215 dolarů za kus. Další tituly, které bude dobré do budoucna sledovat jsou například výrobce ochranných materiálů 3M, největší američtí dodavatelé stavebnických komodit Vulcan Materials a Martin Marietta Materials nebo ocelářská firma Nucor.

Novartis prodává svůj podíl v Roche


Novartis ve čtvrtek oznámil, že se zbaví svého téměř třetinového podílu v konkurenční farmaceutické firmě Roche. Celá transakce obsahuje 53,3 milionu kusů akcií za cenu 20,7 miliard dolarů. Roche se tak dostane ze svazku s jedním z jeho největších konkurentů, který měl na valné hromadě silný veto hlas, i když byl Novartis proti mocné Roche rodině spíše pasivní. Akcie Roche po oznámení vystřelily o 2,4 % a Novartis vzrostl o 0,2 %. Mluvčí Roche dále oznámil, že pozice firmy zůstává stejně silná a pokračuje ve strategii svých dalších akvizic. Firma se chystá znovunabyté akcie odepsat a snížit tak svůj kapitál, aby aktuální akcionáři získali plnou strategickou flexibilitu. Novartis vstoupil do vlastnické struktury Roche v roce 2001 transakcí za 5 miliard dolarů a v průběhu let si na dividendách přišel na 6 miliard dolarů.

Rekordní kvartál pro Saudi Aramco


Korunní princ Mohamen Bin Salman může být spokojený s výsledky motoru saúdské ekonomiky. Saudi Aramco reportovalo nejsilnější výsledky od svého uvedení na burzu v roce 2019, které byly podpořeny vysokými cenami za ropu, ale i vysokým objemem prodejů. Čistý zisk se téměř zdvojnásobil a firma nakonec vydělala 30,4 miliardy dolarů, což je téměř o 2 miliardy více než předpokládali analytici. Firma dále vyplatí svým akcionářům, především tedy státní kase Saúdské Arábie, 18,8 miliard dolarů. Akcie firmy díky zprávě vyrostly o 1 % a firma za tento rok už vyrostla o 9 % a překročila tak valuaci 2 bilionů dolarů, kterou si Bin Salman vysnil před IPO. Ceny ropy se dostaly na roční maximum, kdy se barel Brent ropy obchoduje za 84 dolarů.

Británie podpoří atomovou energii



Ve snaze o zelenou industriální revoluci, jak v Británii říkají snaze o snížení uhlíkových emisí na nulu do roku 2050, se britská vláda rozhodla investovat do vývoje malých jaderných reaktorů (Small Modular Reactors – SMR), které jsou všeobecně méně náročné na financování i výstavbu. Malé reaktory mohou být vyráběny sériově a transportovány na kamionech nebo lodích, což usnadňuje jejich stavbu. Vývoj těchto reaktorů dostal za úkol britský technologický lídr na poli mechaniky Rolls Royce, který na tento projekt založil individuální entitu Rolls Royce SMR a která bude financována 283 miliony dolary z veřejných i soukromých peněz. Očekává se, že by nová firma mohla během let vytvořit až 40 tisíc nových pracovních pozic.

Obří deal pod drobnohledem regulátora



Prodej nejdůležitější britské technologické firmy Arm do rukou amerického výrobce grafických čipů Nvidia se dostává do úzkých. Evropští a britští regulátoři spustili hloubkovou kontrolu celé transakce a jejího potenciálního dopadu na tržní prostředí, protože se obávají, že by mohla omezit inovaci a vedla k vyšším cenám. Šéfka evropského antimonopolního úřadu Margrethe Vestager řekla: „Zatímco Arm a Nvidia nejsou přímý konkurenti, intelektuální vlastnictví Arm je velmi důležité pro konkurenční produkty Nvidia.“ Na produkty od Arm spoléhají konkurenti Nvidia jako je Qualcomm, Samsung nebo Apple. Deal, který by se měl pohybovat kolem astronomických 54 miliard dolarů by měl od komise dostat stanovisko do 15 března.

Přehled trhů

Přehled akciových trhů

1
Minulý týden byl pro akcie mírně rostoucí. Nic dramatického se akciovém trhu nestalo, pokud tedy nepočítáte opětovné zmizení cca 167 mld. USD tržní kapitalizace Tesla po jedné anketě Elona Muska na Twitteru, která vedla k cca 12 % poklesu snížení kapitalizace této firmy. Nicméně vše, co se kolem této firmy děje, už dávno ztratilo jakoukoliv logiku. Podstatnou část své kapitalizace ztratily výrobci vakcín proti covid Moderna (-32 %) a BioNtech (-21,8 %). Nedařilo se ani gamingové společnosti Activision Blizzard, která ztratila přes 13 % nebo PayPal (-10,8 %). Mezi velkými hráči se naopak dařilo NVIDIA (+16 %), Qualcomm (+23,3 %) nebo Airbnb (+12,6 %). Je tedy vidět, že ačkoliv jsou akcie jako celek stabilní, velkým titulům se výrazná volatilita nevyhýbala minulý týden. Velkým hitem byla akcie Roblox, která se zhodnotila o 37 % za týden.

Výnosy státních dluhopisů

Výnosy do splatnosti 5letých státních dluhopisů:

ČR 2,78 %
Německo -0,59 %
USA 1,08 %
Čína 2,71 %

Po oznámení navýšení sazeb 2T Repo výnosy do splatnosti státních bondů v ČR vzrostly, ovšem ne tak výrazně. Výnosy do splatnosti státních bondů rostly již průběžně před tímto rozhodnutím.

Klíčové komodity

2
Ropa pokračovala ve svém růstu na více než 85 USD za barel. Další růst překonávající historické maximum zažil bitcoin.



Děkujeme za pozornost. Těšíme se na Vás opět příští týden!

Sdílet

Related posts

25. 5. 2022

Analytický týdeník 21/2022


Číst dále
18. 5. 2022

Analytický týdeník 20/2022


Číst dále
11. 5. 2022

Analytický týdeník 19/2022


Číst dále

Comsense analytics s.r.o.

Na Příkopě 988/31
110 00, Praha 1

Kontaktujte nás

+420 724 385 907
analyzy@comsense.cz

Sledujte nás

FaceBook
Twitter

© 2021 Comsense analytics.